Podujatia – Fabrika umenia

Moc umenia 2020

Moc umenia je náš pilotný projekt, ktorým sme zahájili našu činnosť. Ide o popoludnie v parku plné voľnočasových aktivít, workshopov, handmade predajcov… Je to pohoda v parku strávená s priateľmi v dobrej atmosfére pri rôznych tvorivých aktivitách. Vrcholným bodom každej Moci umenia je Tólkšou so zaujímavými hosťami, ktorej cieľom je inšpirovať k tvorbe a túžbe niečo dosiahnuť. Moc umenia začala v roku 2015 a tento rok oslavuje už 5. narodeniny.

V auguste nás podobne ako v júli čaká výborný program a jedinečná atmosféra v parku:

DSC_2984

 

 

Noc hudby

Noc hudby je celoslovenský projekt pod záštitou Hudobného centra. V roku 2016 sme sa do projektu po prvýkrát zapojili aj my s Fabrikou umenia. Zvolili sme si priestory železničnej stanice v Partizánskom, ktoré na mnohých pôsobia ako veľmi chladný a neosobný priestor. Noc hudby ukázala pravý opak stanice, vyzdvihla jej jedinečnú atmosféru. V roku 2016 vystúpili – Chris Ellys, PJUR, Zuzana Mikulcová.

IMG_7232

Fest slovenský film

V roku 2019 sme si pre návštevníkov pripravili už 4. ročník festivalu slovenského filmu v Partizánskom. Po úspešnom roku 2018, sme si ako lokalitu opäť vybrali Kino Partizánske.

fsf

somPE – metská hra

Cieľom metskej hry somPE je predstaviť významné osobnosti mesta Partizánske a jeho okolia. Tiež si kladie za cieľ vzbudiť záujem o históriu mesta. Prináša nový formát, ktorý ponúka alternatívny spôsob vzdelávania ale aj trávenia voľného času. Aktivita má taktiež teambuildingový charakter, ktorý má potenciál oživovať vzťahy. Mestská hra somPE má teda zábavný, edukačný aj teambuildingový charakter. Je určená pre rôznorodé skupiny – školy, mládež, podnikateľské ako aj neformálne kolektívy. Na mestskú hru sa dá prihlásiť vo vopred určených termínoch. Pre väčšie kolektívy ako školy, veľké firemné kolektívy, je možné dohodnúť osobitný termín.

IMG_0365

TVOR!

Kedy si bol naposledy v knižnici v Partizánskom? Asi dosť dávno, možno ešte ako dieťa. A preto si asi nepamätáš, aké čarovné je toto miesto. Metská knižnica nám poskytla priestory aby sme v nej zorganizovali podujatie TVOR! Bolo o písaní, čítaní, ilustráciách… o všetkom čo ku knihám patrí.
Na podujatí vystúpili: Lenka Kružlicová a Matej Tkáč so zhudobnenou poéziou, Ján Púček a Braňo Jobus.

IMG_5231