Sprevádzanie – Fabrika umenia

SPOZNAJTE S NAMI BAŤOVANY

Navštívte jediné Ideálne priemyselné mesto na Slovensku. Partizánske vzniklo podľa jedinečného urbanizmu, za ktorým stála firma Baťa. Baťovany, ako sa mesto pôvodne nazývalo, boli utópiou, ktorá naozaj fungovala. Boli mestom, kde hrali princípy a logika dôležitú rolu. Všetko vám radi ukážeme.

ČO UVIDÍME

Počas sprevádzania prejdeme všetkými zónami, z ktorých sa skladá urbanizmus mesta. Pozrieme sa do fabrického areálu, kde si ukážeme najstaršie budovy. Prejdeme Námestím práce (tak sa kedysi nazývalo dnešné Námestie SNP), okolo ktorého stoja dôležité verejné budovy – Spoločenský dom, internáty. Nemôžeme vynechať baťovskú kolóniu domov, kde vám predstavíme tipy, ktoré boli navrhnuté špeciálne pre Baťovany. Upozorníme vás na fragmenty pôvodných ciest a dláždenia. A v neposlednom rade navštívime kostol, ktorého autorom je jeden z najdôležitejších baťovských architektov – Vladimír Karfík.

ČO NAVŠTÍVIME

Nezostaneme len pri prehliadke exteriérov. S nami budete mať možnosť navštíviť poldom na Červenej ulici, ale aj interiér kostola od architekta Vladimíra Karfíka, kde uvidíte technické riešenie danej stavby a aj sochársku výzdobu sochára Tibora Bártfaya.

TRASA

Naša trasa povedie všetkými zónami Ideálneho priemyselného mesta. Zastavíme sa pri dôležitých architektúrach. Prejdeme okruh, ktorý nám pomôže pochopiť logiku urbanizmu Ideálneho priemyselného mesta.

ČAS

1 hodina 30 minút

CENA

Vo vopred vyhlásený čas sprevádzania:
5€ za osobu

V termíne podľa vlastného výberu:
1 – 3 osoby – 20€
4 – 6 osôb – 35€

Väčšie a školské skupiny cena individuálne.

PRIHLÁSTE SA

OZNAM: Kvôli pandemickej situácii sprevádzanie nevykonávame. Z tohto dôvodu nemožno momentálne formulár odoslať.

    Po príhlasení na sprevádzanie vás budeme informovať o dostupnosti termínu, platbe a podrobnostiach prehliadky.